Pokój dla osób niepełnosprawnych

Cena od Pon - Pt-

169 zł doba

Cena weekendowa -

169 zł doba

Rezerwacja

1

Informacje o pokoju

 Klimatyzacja  Wygodne pojedyncze lub małżeńskie łóżka dwuosobowe  TV LCD Z 30-kanałową telewizją satelitarną
 Bezprzewodowy internet  Telefon  Zamek magnetyczny
 Łazienka z kabiną prysznicową  Suszarka do włosów  Sterownik temperatury
 W łazience uchwyty pod prysznicem, przy toalecie oraz umywalce

Duży, dwuosobowy  komfortowy pokój o powierzchni 28 m2, z dużą łazienką jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada obniżone włączniki świateł i wieszak na ubrania, oraz swobodną wolną  przestrzeń do poruszania się.

Pokój posiada wygłuszone okna, co zapewnia spokój i komfortowe warunki do odpoczynku.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Nowy, zmodernizowany i rozbudowany budynek dworca autobusowo-kolejowego oddano do użytku w grudniu 2014 r. Obiekt powstał w miejscu działającego od lat 60-tych ubiegłego wieku, wyeksploatowanego dworca PKP/PKS. Dziś stanowi regionalne centrum ruchu autobusowego.

  Koncepcję architektoniczną nowego dworca przygotowała łódzka pracowania architektoniczna Archidea - Królikowski, Wichliński-Architekci Spółka Partnerska. Charakterystyczna zielono-szara bryła budynku nawiązuje do dynamicznego charakteru współczesnych środków transportu.

 • Obiekt jest teraz dwukrotnie większy niż poprzedni. Cały dworzec jest nowocześnie oświetlony i doskonale prezentuje się także nocą. W budynku na parterze znajdują się:

  - kasy biletowe, - przestronna poczekalnia z miejscami siedzącymi wraz z z kącikiem zabaw dla dzieci, - toalety ( w tym WC dla osób niepełnosprawnych i przewijakiem dla niemowląt),

  - lokale usługowe i handlowe, m.in. bistro z przekąskami, duży salon prasowy, bar mleczny „13 Stacja” oferujący domowe pyszne posiłki, biuro podróży oferujące sprzedaż biletów lotniczych, autobusowych i promowych, salon fryzjerski i sklep odzieżowy.

  - na pierwszym piętrze mieści się nowoczesny i komfortowy hotel GreenHotelPłock, oferujący nocleg w 33 jedno i dwuosobowych klimatyzowanych pokojach z łazienkami.

  Na zewnątrz zbudowano 12 zadaszonych stanowisk dla autobusów kursujących zarówno na trasach lokalnych, dalekobieżnych jak i międzynarodowych oraz dodatkowo powstał przystanek komunikacji miejskiej. Na każdym ze stanowisk elektroniczne tablice informują podróżnych o aktualnych połączeniach.

Płock jest jednym z najprężniej rozwijających się, największych i najważniejszych miast północnego Mazowsza. Piękne położenie na Wzgórzu Tumskim, niespotykany nigdzie, wyjątkowy widok na szeroką Wisłę, bogata historia, ciekawe zabytki, bliskość Pojezierza Dobrzyńskiego oraz mnogość wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych zachęcają do odwiedzenia Płocka o każdej porze roku.

Najważniejsze płockie atrakcje, których nie można pominąć to:

1. Stary Rynek
2. Bazylika Katedralna
3. Muzeum Mazowiecki
4. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
5. ZOO

Płocka Skarpa Wiślana jest nazywana także Skarpą Płocką i jedną z najpiękniejszych wizytówek miasta.

Skarpa ma ok. 50 m wysokości i kąt nachylenia w granicach 15-45 stopni. Najwyższa skarpa wiślana w Polsce, na której powstał w X wieku okazały gród wraz z katedrą do dziś jest ulubionym miejscem spacerów dla mieszkańców i niezmiennie zachwyca przybyłych do Płocka turystów.

Ze skarpy rozciąga się niezapomniany widok na najszerszy w Polsce fragment koryta Wisły. Obejrzany z tej perspektywy zachód słońca pozostaje w sercu na długo i tworzy cudowne wspomnienia.

Produkcja: PrimoVideo

THINK REST - THINK GREEN